Zdobyliśmy 293 certyfikaty!

CAŁA SZKOŁA KODUJE!

 

Od 8 do 14 grudnia na każdej lekcji zajęć komputerowych uczniowie rozwiązują łamigłówki związane z nauką programowania. Wszyscy od pierwszej do szóstej klasy!

 

Żyjemy w otoczeniu technologii informatycznej. I wiemy, że osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym w coraz większym stopniu zależy od zrozumienia, jak działa ta technologia. Nauka programowania to nie tylko poszerzenie kompetencji cyfrowych, ale również nauka logicznego i kreatywnego myślenia oraz przygotowanie do świadomego wykorzystania nowoczesnych technologii do własnego rozwoju.

Dlatego cała nasza szkoła dołączyła do największego wydarzenia w historii nauki: The Hour of Code (Godzina Kodowania), podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej (grudzień 8-14). W zeszłym roku 15 milionów studentów próbowało programowania w ciągu jednego tygodnia. Wtedy w naszej szkole udział wzięły klasy czwarte, piąte i szóste. W tym roku w akcji zadeklarowało swój udział ponad 100 ml uczestników na całym świecie! A u nas dołączyły klasy najmłodsze.

Jeden z zestawów łamigłówek dostępnych w serwisie http://code.org/ zachęca do złapania niesfornej świnki, znanej miłośnikom gry Angry Birds. Dla uczniów Uczestnik zabawy wybiera gotowe bloki instrukcji, przeciągając je na planszę - odpowiednie ich ułożenie zapewnia sukces. W każdej chwili można podejrzeć kod swego programu. Łamigłówki są poprzedzone wideoporadnikami, w których znane osobistości ze świata nowych technologii tłumaczą podstawowe kwestie związane z programowaniem. Większość materiałów została przetłumaczona na język polski, warto spędzić kilka wolnych chwil, ucząc się programowania na zabawnych przykładach.

Nasza szkoła jest na mapie Godziny Kodowania!

Oto szkoły z Polski, które przystąpiły do tej akcji.

Bierzemy udział w Ogólnoświatowej akcji Godzina Kodowania

w dniach 8-14 grudnia

 

E-mail: wiemal@op.pl


Gry do pobrania:

Gry Magdalenki
dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie na różnych poziomach
gry_magdalenki.zip
Compressed Archive in ZIP Format 2.7 MB